Forum

Zatopiony telefon  

RSS

grifos
(@grifos)
Chorąży Battlefield Veteran
24 października 2019 07:12  

Night mam pytanie . Córce wpadł telefon do wanny. głębokość może z 30 cm. Jak myślisz jest jakaś nikła szansa na naprawę ?

Wieczorem po pracy wymontowałem baterie bo lampa led cały czas migała. Płyta główna wygląda na suchą. Dziś odkręciłem z dołu plastik i tam widziałem wilgoć. Córa mówi że po wyciągnięciu wyświetlacz migał , po czym tel zresetował się i lampa led zaczęła migać.

OdpowiedzCytat
nightcom
(@nightcom)
Porucznik Battlefield Veteran
24 października 2019 07:27  

Przyczyna awarii po kontakcie z woda nie jest sama woda a zwarcie które następuje jeśli jest prąd. Jak telefon wpadnie do wodu to pierwszą czynność jaką należy zrobić to wyjąć baterie - ryż itp nie pomaga, to zabobony internetowe.

Czy naprawa pomoże? Nikt tego nie wie do poki nie rozbierze, może poszła sekcja zasilania to pewnie się jeszcze będzie opłacać naprawić ale jak płyta to kaplica raczej.

OdpowiedzCytat
grifos
(@grifos)
24 października 2019 07:34  

Zobaczymy. Z tym ryżem to czytałem że lipa. Ale ponoć dobrze jest położyć telefon nad naczyniem z wóda/spirytusem 😀 Chyba wrzucę do piekarnika na jakiś czas. temperatura ok 50 stopni i niech paruje .

OdpowiedzCytat
grifos
(@grifos)
24 października 2019 10:58  

po suszeniu przez 30 min w temperaturze 70 stopni jakiś postęp widzę. po zamontowaniu baterii i podłączeniu ładowarki telefon  zaczął się ładować. przy podpięciu zawibrował a na wyświetlaczu pokazał się status ładowania baterii. poczekam aż naładuje się do 100 % i zobaczę co się stanie 😀

OdpowiedzCytat
nightcom
(@nightcom)
Porucznik Battlefield Veteran
24 października 2019 18:01  

róbta co chceta, przecież bardziej go nie zjebiesz 😉 

OdpowiedzCytat
grifos
(@grifos)
25 października 2019 06:25  

telefon działa. jestem trochę zdezorientowany.. ale działa jak na razie